UWAGA! Dołącz do nowej grupy Gostyń - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Otwarcie odnowionego Parku Miejskiego PEDEK w Gostyniu


Od 23 czerwca 2026 roku mieszkańcy Gostynia mogą ponownie korzystać z Parku Miejskiego PEDEK. Otwarcie tego miejsca jest wynikiem działań związanych z projektem „Zielony Ład”, który w lokalnej społeczności nazywany jest „zieloną rewolucją”. Uroczystość otwarcia miała miejsce z udziałem burmistrza Jerzego Kulaka oraz zastępcy Grzegorza Skorupskiego, radnych i przedstawicieli wykonawcy. Renowacja parku przyniosła szereg zmian i nowych elementów, które mają na celu poprawę komfortu korzystania z tej przestrzeni.

W ramach przeprowadzonych prac zrealizowano szereg inwestycji, które znacząco poprawiły infrastrukturę parku. Wykonano m.in. kanalizację deszczową i sanitarną, a także nową sieć wodociągową. Dodatkowo powstała tężnia solankowa, nowoczesne oświetlenie parkowe oraz samoobsługowa toaleta. W ramach rewitalizacji terenu wykonano również nowe alejki, place i miejsc parkingowych, co z pewnością ułatwi korzystanie z parku dla wszystkich odwiedzających.

Warto zaznaczyć, że w parku zainstalowane zostały liczne elementy małej architektury, takie jak ławki, stojaki rowerowe oraz edukacyjne urządzenia. Ponadto dokonano gruntownej przebudowy zieleni, sadząc około 20 tysięcy krzewów i roślin ozdobnych, co znacznie wzbogaciło walory estetyczne miejsca. Remont przeszedł także amfiteatr, który został dostosowany do organizacji wydarzeń kulturalnych i społecznych. Cała inwestycja wyniosła ponad 7,5 miliona złotych, a jej wykonaniem zajęły się firmy z Krobii i Leszna.

Źródło: Urząd Miasta Gostyń


Oceń: Otwarcie odnowionego Parku Miejskiego PEDEK w Gostyniu

Średnia ocena:4.84 Liczba ocen:12


Zobacz Także