Braterska solidarność?

kajdanyGdybyśmy mieszkali w górach, to można by powiedzieć że – „pobili się dwaj górale ciupagami”. W tym jednak przypadku w ruch poszły nie ciupagi ale kije, a i walka była nierówna bo w dwóch na jednego.

12 czerwca nad ranem do szpitala w Gostyniu trafił 23-letni mężczyzna ze stłuczeniami głowy, żeber i lewego barku. Obrażenia były wynikiem pobicia. Sprawa zajęła się policja. Funkcjonariusze ustalili że do pobicia doszło około 4.00 nad ranem w Wymysłowie.

- Wówczas do wracających z zabawy trzech młodych mężczyzn podjechał samochód, z którego wysiedli napastnicy i zaatakowali jednego z nich. Sprawcy uzbrojeni w kije bili i kopali swoją ofiarę po ciele – informuje asp. Sztab, Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu.

Na ustalenie przebiegu zdarzenia policjanci potrzebowali niespełna 2 tygodni. Okazało się że sprawcami pobicia są dwaj bracia w wielu 19 i 21 lat, a pobicie było efektem nieporozumień do jakich doszło na zabawie, między młodszym z braci a przyszłą ofiarą. 19-latek telefonicznie poskarżył się starszemu bratu.

- Ten z kolei postanowił „wyjaśnić” sprawę po swojemu, co w  konsekwencji zakończyło się pobiciem 23-latka – dodaje S. Myszkiewicz.

Obaj bracia zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Teraz grozi im do 3 lat więzienia. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu