Przyznał się do morderstwa

zp2Najbliższe 3 miesiące wpędzi w areszcie Zbigniew P. podejrzany o zamordowanie 14-letniego Mikołaja. Do tragedii doszło w czwartek. W mieszkaniu w Gogolewie znaleziono zwłoki chłopca. Podejrzewany o jego zabicie 49-letni mężczyzna ukrywał się. W piątek rano został zatrzymany na ulicy w Brzeziu.

W piątek przeprowadzona została także sekcja zwłok ofiary. Wynikło z niej że 14-latek zginął od silnych ciosów w głowę zadanych tępokrawędzistym narzędziem. W sobotę od rana w gostyńskiej komendzie policji trwało prokuratorskie przesłuchanie Zbigniewa P. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. 

- Mężczyzna nie do końca pamięta przebieg zdarzenia, w dalszym toku postępowania będę wnioskował o badanie psychiatryczne jednorazowe, lub może później obserwację, ale to zależy od opinii biegłych – mówił po rozprawie aresztowej prok. Bogdan Zygmunt.

Sąd przychylił się do wniosku oskarżyciela i zadecydował o 3-miesięcznym areszcie dla mężczyzny. Zbigniewowi P. grozi od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu