Złodziej z Krakowa zatrzymany przez gostyńskich policjantów

312-207621_gKradł w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Włamywał się do mieszkań i zabierał kosztowności, pieniądze i drobne sprzęty. Na jego ślad wpadli gostyńscy kryminalni po włamaniu na ul. Górnej. Po wspólnych działaniach z policjantami z Małopolski złodziej zatrzymany został w Krakowie.

Gostyńscy policjanci pracę na wykryciem sprawcy kradzieży z włamaniem rozpoczęli w lutym, po tym jak okradzione zostało mieszkanie na ulicy Górnej. Wówczas z domu wyniesione zostały pieniądze i biżuteria o wartości 5,5 tysiąca zł.

- W wyniku prowadzonych działań śledczy ustalili, że sprawcą może być 58-letni mieszkaniec Krakowa, który dokonuje takich przestępstw w całej Polsce. Gdy tylko potwierdzili swoje przypuszczenia przystąpili do czynności związanych z zatrzymaniem figuranta – mówi asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu – w tych działaniach wsparli ich funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji z Krakowa. Dzięki uzyskanej z ich strony pomocy możliwe było szybkie ustalenie miejsca pobytu 58-latka i pojazdu, którym się poruszał – dodaje. 

Złodziej zatrzymany został chwilę po tym jak okradł mieszkanie w Rawiczu.  W jego samochodzie policjanci znaleźli narzędzia służące do dokonywania włamań oraz przedmioty skradzione z mieszkań.

- 58-latek podczas przesłuchania przyznał się do włamań w Gostyniu, Lesznie, Rawiczu i Oleśnicy. Mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa – wyjaśnia S. Myszkiewicz.

Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności. (dw, foto KPP w Gostyniu)

Pogoda Gostyń z serwisu