Wysoka wygrana pod wodzą nowego trenera

kania-wartaWarta Śrem była pierwszym sparingpartnerem Kani Gostyń. Gostyński zespół, który w rundzie wiosennej poprowadzi Rafał Pospiech, odniósł pewne zwycięstwo 4 : 0. Gole zdobyli Szymon Olejniczak (2), Mateusz Mucha, Sebastian Fechner.

Pierwszy miesiąc przygotowań gostyńska Kania podsumowała sparingiem z jedenastym zespołem poznańskiej okręgówki, Wartą Śrem. Sobotni sparingpartner okazał się wymagającym przeciwnikiem tylko na początku spotkania. Warta utrudniała rozgrywanie akcji zespołowi Rafała Pospiecha. Piłkarzom z Śremu udało się dojść do sytuacji bramkowej, ale jej nie wykorzystali. W 30. minucie Kania objęła prowadzenie po strzale Mateusza Muchy. Jednobramkowym prowadzeniem zakończyła się pierwsza połowa, w której gostyńska drużyna miała jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola. Po przerwie przewaga Kani była jeszcze większa, co piłkarze drużyny z Gostynia udokumentowali zdobytymi golami. W sobotnim sparingu trener Rafał Pospiech miał do dyspozycji 15 zawodników. W drugiej połowie między słupkami stanął Mateusz Chudziak. Bramkarz Promienia Krzywiń będzie w rundzie wiosennej reprezentował Kanię. W meczu w Jarocinie trener Rafał Pospiech testował też lewego obrońcę.
W zimowym okresie przygotowawczym Kania Gostyń ma zaplanowane cztery sparingi. Kolejnym przeciwnikiem w grze kontrolnej będzie Krobianka Krobia. Mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godz. 18.00 w Jarocinie.
Kania Gostyń – Warta Śrem 4 : 0
. Bramki dla Kani: Szymon Olejniczak (2), Mateusz Mucha, Sebastian Fechner
Kania Gostyń: Wujczak – Maćkowski, Muszyński, Krzyżostaniak, Fechner, M. Olejniczak, Mucha, Wachowski, Łapawa, Danielczak, Sz. Olejniczak oraz Chudziak, Kordus, N. Olejniczak, zawodnik testowany. (dw)