Ta sama firma, zmieniony rozkład jazdy. Komunikacja miejska w nowym roku

komunikacjaW przyszłym roku, podobnie jak w ciągu ostatnich 4 lat w Gostyniu funkcjonować będzie bezpłatna komunikacja miejska i podmiejska. Nie zmieni się przewoźnik, od 1 stycznia 2018 roku zmieni się natomiast rozkład jazdy.

Bezpłatna komunikacja miejska w Gostyniu funkcjonuje od 2014 roku. Przejazdy finansowane z budżetu gminy, a nie bezpośrednio z kieszeni pasażerów wprowadzone zostały właśnie na wniosek mieszkańców gminy w ramach Gostyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Od tego czasu podróżowanie jedną z 19 linii na terenie Gostynia i całej gminy jest darmowe.

Również w przyszłym roku będzie tak samo. Podobnie jak w 2017 komunikację obsługiwać będzie leszczyńska Milla Spółdzielnia, która wygrała przetarg ogłoszony przez burmistrza. Jak informuje Urząd Miejski w Gostyniu od 1 stycznia nowego roku obowiązywać będzie jednak nowy rozkład jazdy, który ma zminimalizować opóźnienia. Modyfikacji uległy w nim niektóre godziny odjazdów autobusów. Nowy rozkład jazdy dostępny będzie na przystankach oraz w internecie na stronach http://gostyn.trasownik.net/ i www.gostyn.pl w zakładce „Komunikacja miejska”.

Roczny koszt funkcjonowania komunikacji miejskiej i podmiejskiej w Gostyniu to około 400 tysięcy złotych. (dw, foto archiwum)

Pogoda Gostyń z serwisu