Nocą, środkiem drogi, z 1,5 promila we krwi. 21-latka potrącił samochód

karetkaPijany, bez elementów odblaskowych, środkiem ruchliwej drogi – tak nocą spacerował 21-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Co nietrudno przewidzieć potrącił go samochód. Na szczęście nierozważny młodzieniec nie doznał większych obrażeń. Teraz jednak za to co zrobił odpowie przed sądem.

Prawdopodobnie tylko szybkiej reakcji kierowcy nie doszło do tragedii. Dziś w nocy niedaleko stacji benzynowej na drodze 434 doszło do potracenia pieszego. Zgłoszenie o zdarzeniu na drodze między Gostyniem a Kunowem policja otrzymała po dziś po północy.

- Dziś piętnaście minut po północy doszło do potrącenia pieszego – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu – z ustaleń funkcjonariuszy wynika że 21-latek, mieszkaniec gminy Gostyń szedł środkiem drogi nie będąc wyposażonym w żadne elementy odblaskowe. W tym momencie doszło do potrącenia – dodaje.

Młody człowiek potrącony został przez prawidłowo jadący samochód marki kia prowadzony także przez mieszkańca naszej gminy. Poszkodowany trafił do szpitala. Okazało się tez że we krwi miał prawie 1,5 promila alkoholu. Na szczęście doznał tylko niegroźnych potłuczeń.

To jednak nie koniec jego kłopotów. Za swój czyn odpowie przed sądem. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu