Bramkarz Kani bohaterem karnych

DSC_8244Kania Gostyń awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski OZPN Leszno. Zespół Piotra Łuczaka pokonał w serii rzutów karnych Rawię Rawicz. Bohaterem „jedenastek” był Damian Wujczak. Obronił dwa strzały przeciwników i tym samym zrehabilitował się za błąd, który popełnił w pierwszej połowie.

W lidze Kania i Rawia spisują się poniżej oczekiwań. Po dwóch ostatnich porażkach zespół z Gostynia spadł na przedostatnie miejsce. Niewiele lepiej spisuje się drużyna Jerzego Radojewskiego, która zajmuje w lidze dopiero 12. miejsce. Goście szczególnie zawodzą na wyjazdach i w Gostyniu chcieli przełamać niemoc na boisku przeciwnika. Po pierwszej połowie byli blisko realizacji tego celu, bo prowadzili 0 : 1. Błąd Damiana Wujczaka wykorzystał Marcin Masełkowski. Wynik mógł wyglądać zupełnie inaczej, bo wcześniej to gospodarze mieli klarowniejsze sytuacje. Po zmianie stron Kania próbowała doprowadzić do remisu. Były akcje, ale ich wykończeniu brakowało większego zdecydowania i precyzji. Bramka wyrównująca padła ze stałego fragmentu gry. Sprytnym uderzeniem z „piętki” piłkę do bramki Rawii skierował Adrian Muszyński. Końcówka regulaminowego czasu gry była emocjonująca. Atmosfera gęstniała i sędzia pokazał dwie czerwone kartki (za dwie żółte kartki). Nie były one jednak spowodowane brutalną grą, lecz zagraniami taktycznymi. Boisko najpierw opuścił Patryk Siniecki, a kilka minut później jego los podzielił Damian Krzyżostaniak. Mecz zakończył się remisem 1 : 1 i sędzia główny zarządził serię jedenastek. Rzuty karne były doskonałą okazją dla Damiana Wujczaka na rehabilitację za interwencję z pierwszej połowy. Golkiper Kani wykorzystał taką sposobność. Damian Wujczak obronił dwa rzuty karne. Dobre interwencje bramkarza gospodarzy niewiele by dały, jednak bardzo dobrze jedenastki wykonywali też piłkarze Kani i to miejscowi awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno.

Kania Gostyń – Rawia Rawicz 1 : 1 k. 4 : 3

0 : 1 – Marcin Masełkowski (26′)

1 : 1 – Adrian Muszyński (65′)

Kania: Wujczak – Maćkowski, Krzyżostaniak, Muszyński, Łapawa, Pawlaczyk, Fechner, Ptaszyński (65′ N. Olejniczak), Wachowski (83′ Kaźmierczak), Sz. Olejniczak (74′ Feichuk), Aksamit