Piłkarski weekend Kani – wyniki

logo_kaniagostynDrugą porażkę z rzędu zanotowali seniorzy Kani Gostyń. Bez punktów z Ostrowa wrócili także juniorzy. O wiele lepiej spisywali się w ligowych rozgrywkach młodsi piłkarze biało – niebieskich.

Seniorzy Kani Gostyń drugi raz z rzędu przegrali ligowy mecz. Tym, razem zawodnicy Piotra Łuczaka pojechali do Tura Turek. Sobotni przeciwnicy, podobnie jak rywal sprzed tygodnia Odolanovia Odolanów to beniaminek tegorocznych, czwartoligowych rozgrywek. Również podobnie jak przed tygodniem Kania zainkasowała od Tura 3 bramki. Dwie z nich padły już w 1 połowie. Wynik ustalony został w 78 minucie. Choć Kania w drugiej części meczu częściej posiadała piłkę, to nie miało to wpływu na ostateczny wynik starcia. Po 9 kolejkach gostyński zespół zajmuje 15, przedostatnie miejsce w tabeli IV ligi i do 8 pozycji gwarantującej utrzymanie ma już 7 punktów straty.

W Turku zagrali: Wujczak – Ptaszyński (46′ N. Olejniczak), Łapawa (77′ Danielczak), Krzyżostaniak, Muszyński, Maćkowski, Wachowski, Feichuk (73′ Karolczak), Pawlaczyk, Aksamit, Sz. Olejniczak (85′ Kordus)

Również bez punktów wrócili ze swego meczu juniorzy Kani. Piłkarze Grzegorza Wosiaka ulegli na wyjeździe Ostrovii Ostrów Wlkp. 1:3.

- Gospodarze ustawieni na swojej połowie czekali na przechwyty i groźnie kontrowali. Po jednej z takich akcji straciliśmy gola. Atakowaliśmy ale strzały były niecelne. Raz trafiliśmy w słupek. – relacjonuje spotkanie Grzegorz Wosiak, trener juniorów - gdy udało nam się wyrównać, to w następnej akcji po rzucie rożnym straciliśmy gola parę minut po tej akcji błąd w naszym polu karnym, padła trzecia bramka i było po meczu. Nie byliśmy w tym pojedynku zespołem gorszym ale to Ostrowia była skuteczniejsza – dodaje.

Honorową bramkę dla Kani zdobył w 58 minucie Borowczyk.

Juniorzy Kani zagrali w składzie: Jarożek – Jankowski, Ossentowski (63′ Jędrowiak), Nowaczyk, – Smektała (58′ Kubiak), Wojtkowiak (41′ Borowczyk), Szkudlarek (41′ Rychlik), Kłakulak.

Lepiej od swych starszych kolegów grali piłkarze z młodszych grup. Trampkarze grający w lidze wojewódzkiej C1 pokonali Canarinhos Skórzewo 2:1 a trampkarze występujący w lidze OZPN Leszno rozbili Piasta Poniec 12:1. Młodzicy z grupy mistrzowskiej OZPN Leszno przegrali z FA Leszno 0:4, natomiast walczący w grupie 1 OZPN Leszno pokonali Krobiankę Krobia 4:2. Występujący w lidze orlika zepół Kani Gostyń pokonał na wyjeździe drużynę AP Reissa Leszno 11:1. (kaniagostyn.pl/dw)