W sobotę Mostową nie przejedziesz

mostowaJuż jutro mieszkańców Gostynia i przejeżdżających przez nasze miasto czekają utrudnienia. Nieprzejezdna będzie ulica Mostowa. Powodem jej zamknięcia jest wycinka drzew. Od 2 października droga ta znów zostanie wyłączona z ruchu. W tedy rozpocznie się jej remont.

Każdy mocniejszy wiatr powoduje że na ulicę Mostową spadają gałęzie, albo tak jak to było podczas ostatniej wichury całe drzewa. Urząd Miejski w Gostyniu przeprowadzi więc wycinkę drzew na całej długości tej drogi. Prace zaplanowane zostały na sobotę 23 września.

- Nie będziemy czekać aż wydarzy się coś złego, niektóre z tych drzew są suche i zniszczone i przy podmuchach wiatru spadają z nich na jezdnię gałęzie – mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej UM w Gostyniu – wycinka prowadzona będzie na całej długości Mostowej, od skrzyżowania z Bojanowskiego do ronda Czarnego Legionu – dodaje.

W sobotę wyciętych zostanie 9 drzew. W ich miejsca posadzone zostaną nowe.

- Będą to niskie drzewa o wysokości maksymalnie do 4 metrów – informuje M. Paluszkiewicz.

Na czas remontu obowiązywać będą objazdy: od ul. Towarowej ruch odbywać się będzie ulicami Bojanowskiego, Polną, Zachodnią i dalej DK nr 12 do ronda Czarnego Legionu.  Skrzyżowanie ul. Polnej z ul. Mostową będzie przejezdne tylko na wprost z zakazem skrętu w lewo w kierunku ronda Czarnego Legionu.

Już w niedziele ruch na Mostowej odbywał się będzie normalnie.

Po kilku dniach jednak ulica ta zostanie zamknięta ponownie. Od 2 października rozpocznie się bowiem jej gruntowny remont. O szczegółach poinformujemy w przyszłym tygodniu. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu