Co w rodzinie to nie zginie?

kajdanyPrzysłowia są mądrością narodów, jednak w przypadku jaki miał miejsce w Gostyniu nie do końca się to potwierdza. Bo to właśnie jeden członek rodziny okradł drugiego. Sprawcy kradzieży pompy grozi teraz do 10 lat więzienia.

Do gostyńskiej policji zgłosił się mieszkaniec Gostynia informując stróżów prawa o kradzieży. Z jego garażu zniknęła pompa wody. Sprzęt nie był zbyt cenny bo jego wartość określona została na niecałe 100 złotych, ale złodziej był na tyle zdeterminowany że wyłamał gniazdo rygla bramy garażowej i przywłaszczył sprzęt. Włamanie miało miejsce 20 września, a już dzień później wiadomo było kto jest złodziejem.

- Już następnego dnia po zdarzeniu zatrzymany został 52-letni mieszkaniec gminy Gostyń – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu - mężczyzna usłyszał już zarzut, przyznał się do winy i wyjaśnił, że dopuścił złamania prawa ponieważ zmusiła go do tego sytuacja życiowa – dodaje.

Sprawcą okazał się szwagier okradzionego. Policjanci odnaleźli też w jednym z lombardów skradzioną pompę, a złodziej stanie teraz przed sadem. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu