Radiowóz jadący do potrąconego rowerzysty… potrącił rowerzystę

policja_2Do dwóch zdarzeń z udziałem rowerzystów doszło wczoraj na ulicach Gostynia. O jednym, w którym ucierpiał 15-latek potracony przez radiowóz pisaliśmy (tutaj). Jak się okazuje policjant jadący radiowozem, który uderzył w przejeżdżającego przez przejście dla pieszych młodego człowieka jechał do innego zdarzenia, w którym również poszkodowany został kierowca roweru.

Potrącenie tego rowerzysty miało miejsce o godz. 8.41 na ulicy Mostowej w Gostyniu.

- Podczas tego zdarzenia kierowca samochodu marki hyundai wykonując manewr cofania nie zachował szczególnej ostrożności, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z kierującym rowerem – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu – następnie kierujący samochodem odjechał z miejsca zdarzenia – dodaje.

Rowerzysta doznał jedynie otarć naskórka, uszkodzony został za to jego rower.

- Jak wyjaśnili policjanci kierowca hyundaia zatrzymał się jednak po kolizji, po rozmowie z pokrzywdzonym był przekonany że nic poważnego się nie stało i dlatego odjechał – wyjaśnia S. Myszkiewicz.

Jak dodaje rzecznik policjanci, ze względu na to że zaistniałą kolizja ustalili kierowcę hyundaia, a za jej spowodowanie ukarali go mandatem w wysokości 500 zł. S. Myszkiewicz informuje również że właśnie podczas przejazdu policyjnego radiowozu na miejsce kolizji na ulicę Mostową doszło do potrącenia rowerzysty na ul. Poznańskiej. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu