Udana inauguracja Kani

kania_skpUdanie rozpoczęli rozgrywki piłkarze Kani Gostyń. W Słupcy pokonali tamtejszy SKP 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Krzyżostaniak w 28 minucie meczu.

Po niezbyt udanej serii meczów sparingowych, w których podopieczni Piotra Łuczaka zanotowali jedno zwycięstwo i trzy porażki tylko najbardziej optymistycznie nastawieni kibice liczyli na pomyślne wieści z pierwszego ligowego spotkania w Słupcy. W poprzednim sezonie MKS raz zremisował (1:1) i raz przegrał (1:2) z SKP. Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, jednak to Kania miała dogodniejsze sytuacje do zdobycia prowadzenia w pierwszej połowie. Stało się to w 28 minucie.

- Rozgrywaliśmy rzut wolny. Po uderzeniu Tobiasza Aksamita wybita przez gospodarzy piłka wróciła pod nogi Przemka Wichłacza – relacjonuje Włodek Kaczmarek, kierownik drużyny – ten wrzucił ją ponownie, a w stronę bramki futbolówkę skierował Szymon Olejniczak. Jego strzał obronił bramkarz ze Słupcy, ale przy dobitce Damiana Krzyżostaniaka nie miał już szans – dodaje W. Kaczmarek.

Podopieczni trenera Piotra Łuczaka nie oddali już prowadzenia do końca meczu. W drugiej połowie mieli też dobre okazje do podwyższenia wyniku. Groźne były strzały Mikołaja Olejniczaka, Tobiasz Aksamit minął się z piłką po dośrodkowaniu M. Olejniczaka, a bramki J. Szymankiewicza nie uznał arbiter spotkania, bo zdobyta została ze spalonego. Po udanej inauguracji rozgrywek IV ligi przed piłkarzami Kani derbowy pojedynek z sąsiadem zza między Koroną Piaski, która w swym pierwszym spotkaniu w tym sezonie zremisowała z Turem Turek 1:1. Początek meczu w sobotę o 17.00 na stadionie przy ul. Sportowej w Gostyniu. (dw, foto W. Kaczmarek)