Rowerzysta z promilami

policja_2Niektórym być może trudno było by chodzić, on jechał na rowerze! Kierowcę jednośladu, którym miał blisko 3 promile alkoholu zatrzymali policjanci w niedzielę wieczorem w gminie Poniec. Funkcjonariusze nie pozwolili też na dalszą jazdę innemu rowerzyście, któremu sąd już zabronił poruszania się na rowerze.

Dwaj rowerzyści narobili sobie kłopotów we wczorajszy wieczór. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli wczoraj około 20.25 w Śmiłowie w gminie Poniec.

- Policjanci zatrzymali do kontroli 20-letniego mieszkańca gminy Poniec – informuje st. asp. Monika Curyk z KPP w Gostyniu – mężczyzna był trzeźwy, ale po sprawdzeniu okazało się że wobec niego wydany został sądowy zakaz poruszania się rowerem – dodaje.

Teraz stanie przed sądem i będzie odpowiadał za.. niestosowanie się do wyroku sądu.

Drugi rowerzysta został zatrzymany na trasie Szurkowo – Sarbinowo, również w gminie Poniec.

- Po 22.00 na numer 997 otrzymaliśmy zgłoszenie o tym że kierujący rowerem, jadący na trasie Szurkowo – Sarbinowo znajduje się prawdopodobnie w stanie nietrzeźwości – mówi M. Curyk.

Policjanci sprawdzili to zgłoszenie i faktycznie okazało się że 25-letni mieszkaniec gminy Poniec miał aż 2,9 promila alkoholu. Nierozważny rowerzysta maże teraz „liczyć” na areszt, grzywnę oraz zakaz prowadzenia pojazdów. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu