Sprawa Kani Gostyń w prokuraturze

logo_kaniagostynEwentualnego przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentacji przekazanej do Urzędu Miejskiego w Gostyniu przez poprzedniego prezesa MKS Kani Gostyń dotyczy postępowanie jakie pod nadzorem prokuratury prowadzi policja. Na razie nie przedstawiono nikomu żadnych zarzutów. Jak mówi prokurator Jacek Masztalerz wyjaśnianie sprawy może potrwać kilka miesięcy.

O burzliwej zmianie właścicieli i zarządu MKS Kani Gostyń pisaliśmy już niejednokrotnie. Już podczas sporów rodziców i trenerów z prezesem klubu pojawiały się nieoficjalne informacje o nieprawidłowościach w rozliczaniu środków z miejskiej dotacji i wpłat rodziców. Sprawą zajęła się gostyńska policja i 14 czerwca tego roku materiały trafiły do prokuratury.

- Materiały dotyczyły ewentualnego przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentacji przekazanej do Urzędu Miejskiego w Gostyniu przez poprzedniego prezesa MKS Kani Gostyń – mówi prok Jacek Masztalerz.

19 czerwca prokurator wdrożył śledztwo w tej sprawie.

- Jest to przestępstwo polegające na tak zwanym fałszu intelektualnym, przy czym znamieniem kwalifikującym jest w tym wypadku jest działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – dodaje Jacek Masztalerz.

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył obecny właściciel MKS Kani Gostyń. Śledztwo jest w początkowym stadium, obecnie są ustalani i przesłuchiwani świadkowie a także gromadzona jest dokumentacja.

- Ma ona pozwolić na ewentualne zweryfikowanie podejrzeń, które się tutaj pojawiły dotyczących w szczególności wykazywania w sprawozdaniach częściowych i końcowych z wykonania zadania publicznego dotyczących okresu od 23 lutego do 31 grudnia 2016 roku. Sposobu finansowania usług transportowych czy zakupu sprzętu sportowego czy to ze środków pochodzących z dotacji czy to ze środków pochodzących od rodziców – informuje prokurator Masztalerz – na ten czas jest to postępowanie w sprawie, nikt obecnie postawionych zarzutów nie ma – dodaje.

Dochodzenie może potrwać kilka miesięcy.(dw)

Pogoda Gostyń z serwisu