A chcieli tylko pomóc

alkohol_testNie dość ze był pijany, to jeszcze nie radził sobie z wyjechaniem z błotnistego pobocza. 45 -letniego kierowcę golfa zatrzymali policjanci na drodze z Sułkowic do Wymysłowa. Jadąc tą trasą dzielnicowi chcieli pomóc kierowcy, który utknął na poboczu. Okazało się ze jest pijany.

Wczoraj wieczorem dzielnicowi z Krobi jechali trasą z Sułkowic do Wymysłowa. Około 19.15 zauważyli volkswagena golfa, którego kierowca nie mógł wyjechać z błotnistego pobocza.

- Policjanci zatrzymali się, aby pomóc kierowcy samochodu marki VW Golf. Mężczyzna próbował odjechać ruszając raz do przodu, raz do tyłu. Podczas rozmowy dzielnicowi wyczuli od niego woń alkoholu z ust i poddali badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wtedy  okazało się, że 45-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – informuje asp. sztab Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu.

Pijany kierowca trafił do gostyńskiej komendy a jego samochodem zajął się jego ojciec. Okazało się też że 45-latek nie ma też prawa jazdy, ale za to posiada sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi. Za swój czyn odpowie przed sądem. (dw, foto arch.)

Pogoda Gostyń z serwisu