Do 15 lat bez prawa jazdy

policja_pogotowieNawet od 3 do 15 lat bez prawa jazdy będzie musiał obyć się kierowca forda, który w piątek wieczorem wjechał swym samochodem do rowu i dachował na trasie Pępowo – Gębice. W wyniku kolizji 28-letni kierowca doznał złamania obojczyka. Jak się okazało miał też 1,31 promila alkoholu w organizmie.

W piątek po 17.30 służby ratunkowe wezwane zostały do wypadku jaki wydarzył się na trasie z Pępowa do Gębic. Na miejscu okazało się że kierowca forda fiesty na prostym odcinku drogi zjechał do rowu. Jego samochód dachował.

- Kierowca trafił do szpitala w Gostyniu, gdzie lekarz dyżurny stwierdził u niego obrażenia w postaci złamania obojczyka lewego. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, ze był w stanie nietrzeźwości. W jego organizmie stwierdzono 0,62 mg/l alkoholu, tj. około 1,31 promila – informuje asp. Sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu.

Tuż po zdarzeniu kierowca fiesty stracił prawo jazdy. To jednak nie koniec jego kłopotów. Od maja 2015 roku, od momentu wejścia w życie nowelizacji Kodeksu Karnego konsekwencje za kierowanie po alkoholu są poważniejsze niż wcześniej.

W momencie uznania oskarżonego winnym zarzucanego mu przestępstwa i wydania wobec niego wyroku skazującego, sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 3 do 15 lat – dodaje S. Myszkiewicz.

28-latkowi grozi również do 2 lat pozbawienia wolności. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu