Pijana 38-latka w rowie. Jechała samochodem bez prawa jazdy

alkohol_testWczoraj wieczorem policja została powiadomiona o pijanym kierowcy jadącym z Krobi w kierunku Gostynia. Po dojechaniu na miejsce okazało się ze prowadzony przez nietrzeźwą kobietę samochód wjechał do rowu. Jej samej nic się nie stało. Po wyjściu z auta amatorka jazdy na podwójnym gazie nie mogła utrzymać równowagi.

To mogło się zakończyć tragedią. 38-letnia mieszkanka powiatu gostyńskiego wsiadła za kierownicę renaulta clio mimo ze była kompletnie pijana. Jej wyczyny na drodze zauważył inny kierowca, który zawiadomił policje.

- O 20.25 policjanci dostali od dyżurnego informację, że drogą wojewódzką od ronda w Krobi w kierunku Gostynia jedzie renault, którego kierowca prawdopodobnie jest w stanie nietrzeźwości – mówi asp. Sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu.

Po dojechaniu do Żychlewa policjanci zastali już francuskie auto w rowie. Na miejscu zdarzenia był także świadek, który zawiadomił dyżurnego o pijanym kierowcy.

- Okazał się, że kierowcą clio była 38-letnia mieszkanka naszego powiatu. Ta pani nie mogła utrzymać równowagi, wyczuwalna była również od niej woń alkoholu – dodaje S. Myszkiewicz.

Badanie jej trzeźwości dało wynik prawie 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się że 38-latka ma już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Kobieta miała dużo szczęścia. Podczas kolizji nic jej się nie stało, mimo że przed wjechaniem do rowu zjechała na przeciwległy pas ruchu – podsumowuje rzecznik.

Za swe wyczyny 38-latka stanie przed sadem, grozi jej do 3 lat pozbawienie wolności. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu