Aż tak chciało mu się palić?

kajdanyNawet 10 lat więzienia grozi mężczyźnie, który w nocy 28 listopada włamał się do stacji paliw w Poniecu. Musiał być na wielkim głodzie nikotynowym, bo ukradł ponad 350 paczek papierosów.

O włamaniu do stacji paliw w Poniecu policjantów powiadomiła firma ochroniarska. Ze zgłoszenia wynikało że po 2.00 w nocy, zamaskowany włamywacz siekierą rozbił szybę w budynku i wszedł do środka.

- Już po dwóch minutach od zgłoszenia na miejscu był pierwszy patrol. Mundurowi przystąpili do pracy, zabezpieczyli ślady na miejscu zdarzenia i uzyskali bardzo ważne informacje, które jak się okazało miały istotne znaczenie dla dalszego toku postępowania – informuje asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz, oficer ds. prasowych KPP w Gostyniu.

Włamywacz wyniósł z budynku stacji 367 paczek papierosów. Nie długo jednak cieszył się z łupu. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 27-letniego mieszkańca powiatu górowskiego. W jego mieszkaniu i samochodzie policjanci znaleźli część ze skradzionych papierosów.

- Mężczyźnie przedstawiony został zarzut kradzieży w łamaniem za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje S. Myszkiewicz.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu