Remont przejazdu w Krobi. Nareszcie!

krobia_przejazdOd 28 listopada na kierowców jadących w kierunku Rawicza czekają duże utrudnienia. Tego dnia rozpocznie się remont przejazdu kolejowego w Krobi. W połowie grudnia będzie już można jednak przejechać tamtędy bez obaw o zawieszenie samochodu.

Na ten remont kierowcy czekają już wiele lat. Przejazd kolejowy na drodze 434 w Krobi przyprawiał kierowców o mocniejsze bicie serca. Nierówności, wystające druty czyhały na przejeżdżających tą przeprawą.

28 listopada rozpocznie się remont przejazdu. Inwestorem modernizacji są PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Z Ostrowa. Jak określił wykonawca remont ma się zakończyć do 14 grudnia, ale jeśli okaże się że warunki atmosferyczne uniemożliwią wykonanie prac, oddanie do użytku przejazdu może się wydłużyć. W ramach inwestycji na przejeździe ułożone zostaną nowe płyty betonowe oraz wypełnienia z masy bitumicznej.

Swój udział w remoncie przeprawy będzie mieć także gmina Krobia. Za ponad 66 tys.zł przestawione zostaną napędy szlabanów i sygnalizatory świetlne, a także wymienione same szlabany. Gmina Krobia na ten cel pozyskała 57 tys. złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Jak napisano w komunikacie gminy Krobia - „ Miejmy nadzieję, że dzięki remontowi nie tylko poprawi się bezpieczeństwo ruchu drogowego i kolejowego, ale również zmienią się negatywne oceny niektórych mieszkańców gminy Krobia i podróżnych na temat przejazdu i miasta, błędnie wskazujących gminny samorząd jako podmiot odpowiedzialny za zły stan infrastruktury kolejowej, znajdującej się faktycznie w zasobach PKP.”

Na czas remontu przejazdu droga 434 zostanie całkowicie zamknięta. Wyznaczone zostały objazdy przez Pudliszki i Kuczynkę. (dw, foto Gmina Krobia)

Pogoda Gostyń z serwisu