Amber Road odwołany!

amber_2016Kolejna duża impreza znika z Gostynia. W tym roku nie odbędzie się Amber Road. Wielkopolski Komendant Wojewódzki  Policji w Poznaniu wydał negatywną opinię na przeprowadzenie tej imprezy. Po raz pierwszy od 7 lat nie zobaczymy w Gostyniu najlepszych kolarzy amatorów ścigających się w jeździe drużynowej na czas. Organizatorzy, Gostyński Klub Rowerowy  opublikował specjalny komunikat.

„Z przykrością informujemy, iż otrzymaliśmy negatywną opinię odnośnie wykorzystania dróg w sposób szczególny (w załączeniu). Podjęliśmy jeszcze próbę zmiany trasy i organizacji wyścigu na drogach gminnych i powiatowych. Jednakże zgodnie z informacją jaką przekazała nam Policja, wyścig może odbyć się wyłącznie w sytuacji kiedy trasa zostanie całkowita zamknięta dla ruchu (jest to odgórnie postawiony od tego roku warunek i dotyczy wszystkich imprez sportowych, które odbywają się pod drogach, celem zachowania bezpieczeństwa).

http://www.amber-road.pl/pdf/Scan0008.pdf

By tak się stało konieczny jest plan organizacji ruchu wraz z wytypowaniem dróg dojazdowych. Ustawa nakłada na organizatora obowiązek złożenia takiego programu najpóźniej na 30 dni przed imprezą. Jest już niestety za późno. Samo jego przygotowanie też nie jest sprawą prostą. Wymaga wiedzy i umiejętności, a także zasobów technicznych, którymi nie dysponujemy. Wiąże się również z kosztami, chociażby na wynajęcie osoby bądź firmy, która taki plan przygotuje. W konsekwencji nie pozostaje nam nic innego jak odstąpić od organizacji Amber Road w roku bieżącym.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, sponsorom, partnerom, Wam zawodnikom, serdecznie dziękujemy i prosimy abyście nas nie przekreślali. Za rok przygotujemy taki Amber, iż długo będzie o nim głośno. Tylko nie może ujść z nas zapał, który przez tych siedem lat, był naszym głównym paliwem.”

Pogoda Gostyń z serwisu