Kamienica zmieni właściciela?

kamienica1 kwietnia opublikowaliśmy informację o sprzedaży kamienicy na gostyńskim rynku. Był to oczywiście żart primaaprilisowy, ale już wtedy okazało się, że w wiadomości tej było dużo prawdy. Gmina po raz kolejny wystawiła budynek na sprzedaż, bo pojawił się przedsiębiorca zainteresowany jego kupnem.

Historia kamienicy na gostyńskim rynku jest bardzo bogata. Wybudowana została w 1912 roku i przed wojną była siedzibą Banku Pożyczkowego. W swych progach, w 1929 roku gościła także ówczesnego prezydenta Polski Ignacego Mościckiego. Od II Wojny Światowej aż do czasów współczesnych na parterze budynku działała apteka, a piętro zajmowali lokatorzy. Od kilku lat budynek stoi pusty.

Gmina Gostyń już kilkukrotnie próbowała sprzedać kamienicę, jak na razie bezskutecznie. W 2012 roku ceną wywoławczą były 2 miliony złotych, w 2014 już około 1,5 miliona. W przetargu ogłoszonym 7 lipca tego roku cenę wywoławczą ustalono na 860 tysięcy złotych.

Jak udało nam się dowiedzieć do gostyńskiego magistratu już na początku roku zgłosił się potencjalny nabywca kamienicy, jednak zastrzega on że kupno budynku uzależnione będzie o pozyskania środków zewnętrznych przez jego firmę.

Zainteresowani kupnem kamienicy muszą do 12 września wpłacić wadium w wysokości 100 tys. zł. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu