Groził że zabije własnego ojca

paragrafMiał prawie 3 promile alkoholu i groził ojcu że go zabije. 32-latek z Ponieca miał tez problemy z dopalaczami. Po zatrzymaniu przez policję okazało się że to nie jedyne zarzuty jakie usłyszy.

Wszystko wydarzyło się w Poniecu w 5 lipca. Rodzina wezwał policję do awanturującego się 32-latka, który groził swojemu ojcu pozbawieniem życia.

- Sprawca został zatrzymany, za kierowanie gróźb karalnych. W chwili interwencji miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie – mówi Jacek Masztalerz, zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu.

Jak dowiedzieli się śledczy problemy mężczyzny zaczęły się kilkanaście miesięcy temu. 32-latek rozstał się z żoną, zamieszkał z rodzicami, stracił pracę i wpadł w uzależnienie od dopalaczy przez co stał się bardzo agresywny. Mężczyzna miał tez za sobą próby samobójcze.

- Podejmował on co prawda dwukrotnie terapię, ostatnią 10 dni temu. Jednak przerwał on turnus leczniczy z uwagi na zerwanie warunków obowiązującego regulaminu – dodaje prokurator Masztalerz.

Policjanci wykonujący czynności w związku z groźbami 32-latka ustalili też że jest on prawdopodobnie sprawcą zniszczenia murku przy jednym z budynków kościelnych w Poniecu.

- Policjanci przesłuchali mężczyzn, z którymi pił on alkohol w tym miejscu. Ci zeznali że w pewnym momencie 32-latek rozebrał się i zaczął się atypowo zachowywać. Wyrwał między innymi fragment tego murku – opisuje Jacek Masztalerz.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kierowania gróźb karalnych i zniszczenia mienia, przyznał się do obu i dobrowolnie poddał się karze grzywny.

- Prokurator orzekł także zastosowanie środków w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania się z ojcem, nakazu powstrzymania się od spożywania alkoholu i innych środków oraz nakazu opuszczenia mieszkania rodziny – podsumowuje prokurator Jacek Masztalerz – Mężczyzna oświadczył że udaje się do noclegowni dla bezdomnych w Lesznie.

Jak dodał zastępca prokuratora rejonowego w Gostyniu, sprawa nie jest jeszcze zakończona. Być może agresywny 32-lat poddany zostanie jeszcze jednorazowemu badaniu psychiatrycznemu. (dw)

Pogoda Gostyń z serwisu