4 zwycięstwa kolarzy KKS Gostyń

DSC_6410Bardzo udanie zaprezentowali się zawodnicy Kolarskiego Klubu Sportowego Gostyń w miniony weekend. Podczas wyścigów Pucharu Polski w Gostyniu podopieczne i podopieczni Waldemara Minty aż pięciokrotnie stawali na podium, cztery razy na najwyższym stopniu.

Cztery pierwsze i jedno trzecie miejsce zajęły zawodniczki i zawodnicy KKS Gostyń podczas rozegranej na drogach powiatu gostyńskiego kolejnej rundzie Pucharu Polski. W sobotniej jeździe indywidualnej na czas w kategorii młodziczek zwyciężyła Zuzanna Olejniczak. Na piątym miejscu rywalizację ukończyła Zofia Picz. Na najwyższym miejscu podium tego dnia stanął też kolejny zawodnik KKS-u Kacper Majewski, który był najszybszy wśród młodzików. W pierwszej dziesiątce, w tej kategorii, znaleźli się także Tobiasz Zaremba (6) i Łukasz Jędryczka (9). W kategorii juniorów młodszych 8 miejsce zajął Piotr Mierzyński a wśród juniorów Mikołaj Konieczny był piąty.

W niedzielnych wyścigach ze startu wspólnego Zuzanna Olejniczak i Kacper Majewski potwierdzili że są nie tylko dobrymi czasowcami. Oboje zwyciężyli w swych kategoriach i jako pierwsi wpadli na metę 19-kilometrowego dystansu. Na trzecim miejscu wśród młodziczek finiszowała Zofia Picz.

W kategorii juniora młodszego 7 miejsce w wyścigu na dystansie 95 kilometrów wywalczył Piotr Mierzyński, a wśród juniorek na tym samym dystansie 10 miejsce zajęła Natalia Mierzyńska. (dw)