Jedna zrzutka od złota. Natalia Kaczmarek trzecia w Polsce

natalia kaczmarekNatalia Kaczmarek wywalczyła brązowy medal na jeździeckich Halowych Akademickich Mistrzostwach Polski. Mieszkanka Malewa w zawodach, odbywających się na terenie ośrodka JKS Przybyszewo w Lesznie, startowała na klaczy Aloubetta. To największy sukces w karierze młodej zawodniczki, trenującej na własnym obiekcie w Dusinie.

Halowe Akademickie Mistrzostwa Polski odbyły się po raz dwunasty, tym razem areną zmagań był leszczyński ośrodek JKS Przybyszewo. Natalia Kaczmarek na co dzień trenuje we własnej stajni w Dusinie, w Lesznie reprezentowała Politechniki Wrocławskiej.
W piątek i sobotę odbyły się dwa półfinały, które wyłoniły stawkę najlepszych jeźdźców. Studencka elita zmierzyła się w niedzielnym finale dwunawrotowym, z wysokością przeszkód 100/105 centymetrów. Z pierwszego nawrotu najlepsza dziesiątka kwalifikowała się do drugiego przejazdu. Natalia Kaczmarek w finale osiągnęła najlepszy czas, co dało jej brązowy medal. Złoty krążek był w zasięgu ręki, o wszystkim przesądziła jedna zrzutka z pierwszego półfinału.
Najlepsza w Lesznie okazała się Adrianna Wiśniewska (Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), która startowała na klaczy Tina. Srebro przypadło Aleksandrze Kisilewicz (AWF we Wrocławiu) na wałachu Achilles. (tb,foto: Katarzyna Primel/swiatkoni.pl)

Pogoda Gostyń z serwisu