Powiększyli przewagę

kania_sokolPierwszy tegoroczny mecz wyjazdowy w rozgrywkach ligowych zakończył się okazałym zwycięstwem Kani Gostyń. Podopieczni Jędrzeja Kędziory pokonali Sokół Kaszczor 5:0 (1:0), bardzo okazały debiut w drużynie seniorów zaliczył Krystian Kruger, który trzy minuty po wejściu na plac gry cieszył się z pokonania bramkarza rywali. Ozdobą spotkania było efektowne trafienie Huberta Łapawy.

Sobotnie starcie w Kaszczorze było pierwszym wyjazdem ligowym w tym roku, z czego skorzystali gostyńscy kibice. Do niewielkiej miejscowości przyjechał autobus wypełniony fanami z Gostynia, którzy przez całe spotkanie wspierali swoich ulubieńców i domagali się goli. W pierwszej połowie tylko raz mogli cieszyć się z trafienia, bramkę zdobył, po zejściu z prawej strony do środka, Norbert Olejniczak. Druga część gry rozpoczęła się idealnie dla chłopców Kędziory. Po akcji lewą stroną piłka została dograna do Mateusza Muchy, który cztery minuty po wznowieniu gry podwyższył prowadzenie gości. Dwubramkowa przewaga uspokoiła Kanię i do głosu częściej zaczęli dochodzić miejscowi, którzy już w pierwszej części gry dwukrotnie byli blisko pokonania Krzysztofa Banaszaka. Sytuację uspokoiło efektowne trafienie Radosława Wachowskiego, który najpierw minął dwóch obrońców a następnie uderzył obok bezradnego bramkarza. Kania zaczęła grać na luzie, co przynosiło widoczne efekty w ofensywie. Prowadzenie na 4:0 podwyższył w pięknym stylu Hubert Łapawa. Młody piłkarz przelobował bramkarza zza pola karnego. Chwilę po trafieniu Łapawa opuścił boisko, jego miejsce zajął Krystian Kruger. Popularny „Kanek” debiut w seniorskiej drużynie zapamięta na długo, bo już trzy minuty po wejściu na plac gry cieszył się ze zdobycia gola. Efektowne zwycięstwo pomogło wzmocnić prowadzenie Kani w tabeli, po remisie Orkanu Chorzemin w Czempiniu, przewaga lidera wzrosła do 12 punktów. (tb)