Pogrom i awans

kania_lksKania Polcopper Gostyń awansowała do III rundy Pucharu Polski na szczeblu OZPN Leszno. Gostynianie rozgromili na wyjeździe Sarnowiankę Sarnowa 9:0.
To był łatwy mecz dla podopiecznych Jędrzeja Kędziory. Grająca w leszczyńskiej A klasie Sarnowianka na mecz z Kanią miała prostą taktykę. Murowanie własnej bramki i kontrataki. Linia defensywy nie okazał się jednak dość szczelna. Pierwsza bramka dla Kani padła w 19 minucie po samobójczym trafieniu zawodnika z Sarnowy. Drugiego gola z karnego zdobył Narcyz Gendera. Na 0:3 podwyższył Dominik Baziór. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza część meczu.

Druga połowa należała do Tobiasza Aksamita. Autor pięknego trafienia z ostatniego ligowego meczu z Wisłą Borek aż 4 razy poipsał się skutecznym trafieniem do bramki gospodarzy z Sarnowy. Swoje „dwa grosze” dołożyli jeszcze Narcyz Gendera i Marcin Tomczak. Kania ostateczne wygrała 9:0 z 8 ekipą A klasy i awansowała do kolejnego szczebla Pucharu Polski.

Gostynianie zagrali w składzie: D. Wujczak (br), Wytykowski (55′ H. Łapawa), N. Gendera, D. Krzyzostaniak, T. Hajduk, J. Chwaliszewski, P. Maćkowski, M. Olejniczak, N. Olejniczak (46′ M. Tomczak), D. Baziór (46′ M. Mucha), T. Aksamit. (dw, foto arch.)