Udana kolejka Kani

kania_wronkiSeniorzy i juniorzy Kani Gostyń zwyciężyli w sobotnich meczach ligowych. Podopieczni Jędrzeja Kędziory pokonali w wyjazdowym meczu Orlę Jutrosin a juniorzy u siebie nie dali szans Polonii Leszno.

To był udany weekend dla zespołów Kani Gostyń. Oba zespoły, które rozpoczęły już rozgrywki pokonały swych przeciwników. Pierwsze zwycięstwo w tej rundzie rozgrywek zanotowali na swoim koncie juniorzy. Po porażkach z Lechem Poznań, Wartą Poznań i Błękitnymi Wronki podopieczni Rafała Pospiecha przekonująco pokonali Polonię 1912 Leszno 4 : 0. Pierwsza bramka dla gostynian padła w 38 minucie. Jej strzelcem był Patryk Lada. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 2:0 w 46 minucie spotkania. Kolejne dwa gole w sobotnim meczu zdobył Krystian Kruger, który pokonał bramkarza gości w 56 i 67 minucie meczu. Po czterech kolejkach juniorzy Kani zajmują 7, przedostatnie miejsce w tabeli 2 grupy Wielkopolskiej Juniora B1.

Skromniejszym wynikiem, bo tylko 0 : 1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie seniorskiego zespołu Kani Polcopper Gostyń. Niebiesko – białych podejmowała drużyna Orli Jutrosin. Jedyną bramkę meczu zdobył w 62 minucie Damian Krzyżostaniak. Kania po tym zwycięstwie awansowała na 3 miejsce w tabeli leszczyńskiej okręgówki. Najbliższy mecz podopieczni Jędrzeja Kędziory rozegrają już w środę 2 września o 18.00 ma stadionie OSiR przy ul. Sportowej w Gostyniu. Przeciwnikiem miejscowych będzie GKS Włoszakowice. (dw)