Kania Mistrzem OZPN Leszno

kania_mistrz_ozpnMłodzicy Kani Gostyń zostali mistrzami Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie. W pierwszym z dwóch finałowych potkań Kania zremisowała z Polonią 1912 Leszno 2 : 2, w drugim pokonała leszczynian 3 :1.

Jak już informowaliśmy, pierwsze z dwóch finałowych spotkań rozegrane zostało w Gostyniu,. Podopieczni Grzegorz Wosiaka nieco zlekceważyli wówczas swych przeciwników i na początku meczu zainkasowali dwa trafienia gości. Jeszcze w pierwszej połowie Kania doprowadziła do remisu i takim wynikiem zakończyło się całe spotkanie.
Rewanżowy mecz rozegrany został w Lesznie. Wczorajsze spotkanie nie rozpoczęło się szczęśliwie dla niebiesko-białych. Mimo ataków Kani z pierwszej bramki cieszyli się gospodarze. Na 1 do 0 miejscowych wyprowadził ….zawodnik Kani Norbert Jankowski, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. To jednak tylko zmobilizowało podopiecznych Grzegorza Wosiaka. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Igor Kordus. Na początku drugiej połowy Michał Jernaś zdobywa drugą bramkę, a na 7 minut przed końcem wynik meczu na 3 : 1 ustala zdobywca 2 bramek z pierwszego starcia Wojtek Goszczyński.

Tytuł mistrza OZPN Leszno trafia do zespołu Kani Gostyń. Drużyna UKS w meczu z Polonią zagrała w składzie: Mrozek, Goszczyński, Jankowski, Wojciechowski, Nowaczyk, Wosiak, Klauza, Korytny, Jędrowiak, Smektała, Paczkowski, Chwaliszewski, Humerski, Jaraczewski, Jernaś, Kordus. (dw, foto. kaniagostyn.pl)