Gostynianin najlepszym Polakiem w Półmaratonie Warszawskim

nowickiAdam Nowicki, wychowanek UKS Jedynka Gostyń, zajął siódme miejsce w 10. PZU Półmaratonie Warszawskim, największej tego typu imprezie w Polsce. Gostynianin okazał się najlepszym ze sklasyfikowanych Polaków, wyprzedziło go jedynie sześciu zawodników z Kenii.

Bieg ukończyło 12958 zawodników, wygrał Limo Kiprop (Kenia), który dystans 21 km i 97,5 m pokonał w 1:00:52. Na podium stanęli także: John Lotiang (Kenia) z czasem 1:01:17 oraz Boniface Kongin (Kenia), który pokonał trasę półmaratonu w 1:02:10. Adam Nowicki ukończył rywalizację z czasem 01:04:34, ten wynik od niedzieli stanowi jego rekord życiowy na tym dystansie. Wynik wychowanka UKS Jedynka Gostyń nie jest niespodzianką, jest on aktualnym Mistrzem Polski w półmaratonie. Adam Nowicki był również tryumfatorem jubileuszowego 30 Biegu im. bł. Edmunda Bojanowskiego, który rozegrany został w 2013 roku. Do niego należy także rekord trasy tego biegu. W ubiegłym roku Nowicki wygrał też „Naszą Dychę” w Gostyniu. Były podopieczny Waldemara Sadowskiego reprezentuje obecnie MKL Szczecin. (tb)